ШОКАНТНО ВИДЕО: ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО ЊУЈОРК СЕ ПОГРЕБУВААТ ВО МАСОВНИ ГРОБНИЦИ

//

Шокантни снимки објави Асошиетед Прес. На нив се гледа како починати од коронавирус се погребуваат во масовни гробници на островот Харт, северозападно од Њујорк.

Како што информираше портпаролот на градот Њујорк, градските гробишта биле преполни, а како опција за погребување останал островот Харт.

Претходна статија

КАНАЛ 5 СО ДЕТАЛИ ЗА ЗАРАЗЕНИОТ КОЛЕГА МИХАЈЛОСКИ

Следна статија

ИТАЛИЈА ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ДО 3 МАЈ

Најново од Вести