ШВАЈЦАРИЈА ЗАБРАНУВА ЈАВНИ СОБИРИ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

//

Швајцарската влада објави дека ги забранува сите „јавни и приватни“ собири во земјата, како мерка за да се спречи ширењето на коронавирусот. Мерката ќе стапи на сила веднаш и ќе трае до 15 март, пренесува АП.

Владата соопшти дека мерката се очекува да обезбеди ефикасна заштита на луѓето во Швајцарија и јавното здравство и би требало да го спречи ширењето на вирусот во земјата.

Мерката ќе влијае и на годишниот саем за автомобили во Женева, што се одржува од 5 до 15 март и привлекува десетици илјади посетители секоја година.Извор: МакфаксПретходна статија

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ СООБРАЌАЕН ПОЛИЦАЕЦ ЗА ПРИМАЊЕ ПОТКУП

Следна статија

ОД ИПАРД 2 ПРОГРАМАТА НА РАСПОЛАГАЊЕ 9,2 МИЛИОНИ ЕВРА, АПЛИЦИРАЊЕТО ОД ДЕНЕСКА ДО 14 АПРИЛ

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи