|

Силен земјотрес ја погоди Турција

Силен земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Турција.

Според податоците на EMSC, земјотресот се случил во 10:22 часот во близина на Кахраманмараш.

Земјотресот е регистриран на длабочина од седум километри, а засега нема информации за штети.Слични Објави