|

Силно невреме ја зафати Хрватска, летатаат покриви, хаос во Загреб

Силно невреме што ја зафати Словенија стигна во Загреб, јавуваат хрватските медиуми.

Како што пренесува Index.hr, во Загреб врне пороен дожд, а поради ветерот владее хаос. Ветерот уништува се пред себе, пренесува хрватскиот портал.

Издадено е црвено метео предупредување поради невремето.

Слични Објави