СИНОЌА 20 ЛИЦА ГО ПРЕКРШИЛЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

//

Синоќа, од 22 часот до 5 утрово, забраната за движење ја прекршиле 20 лица, соопшти МВР.

Во текот на изминатото деноноќие, пак, за мерката носење лична заштита на лице,то регистрирани се 417 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид-19.Претходна статија

ШВАЈЦАРСКАТА КОМПАНИЈА „РОШ“ ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА ТЕСТОВИ ЗА ОТКРИВАЊЕ НОВИ МУТАЦИИ НА КОРОНАВИРУСОТ

Следна статија

ОСМАНИ НА СРЕДБАТА СО БОРИСОВ: „ОСТАНУВАМЕ ЦВРСТО ПОСВЕТЕНИ НА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО“

Најново од Вести