СИНОЌА КАЗНЕТИ НАД 170 ВОЗАЧИ ВО СКОПЈЕ

//

Над 170 возачи биле казнети синоќа во Скопје за брзо возење, алкохол и други сообраќајни прекршоци, информираат од МВР.

При контролата што ја спровело Одделението за безбедност на сообраќајот, биле санкционирани 12 возачи кои ја пречекориле брзината, а утврдено било присуство на алкохол кај 32 учесници во сообраќајот низ сокпските улици.

Според информациите од полицијата, казнети се и тројца возачи на мотори.Претходна статија

ЗАГИНА РАБОТНИК НА ЕВН ВО ТЕТОВСКО

Следна статија

МОТОЦИКЛИСТ ПРЕНЕСЕН ВО БОЛНИЦА СО ТЕШКИ ПОВРЕДИ ПО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СКОПЈЕ

Најново од Вести