„СИТИ МОЛ“ ЕВАКУИРАН ПОРАДИ ДОЈАВА ЗА БОМБА

//

Посетителите и сите вработени во трговскиот центар се евакуирани од молот. 

Според вработените во центарот  полицијата ги евакуирала откако добиле дојава за бомба. 

Пред шопинг центарот пристигнуваат полициски возила и пожарна и полицијата се упатува внатре во Сити мол.Неофицијално, се работи за дојава за подметната бомба, и за пожар кој избувнал на вториот кат.Претходна статија

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЛИЦЕ ОД КУМАНОВО, ПРОДАВАЛ ФАЛСИФИКУВАН НАКИТ

Следна статија

СРЕДБА НА СПАСОВСКИ СО ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА ТИГАЊ: СИЛНА ПОДДРШКА ОД ХРВАТСКА ЗА НАТО И ЕУ

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи