СНЕГ НА ПЛАНИНИТЕ ВО БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

//

Снегот кој вчера попладне почна да паѓа на планините во Босна и Херцеговина, продолжи и во текот на ноќта.

Снег врни на Јахорина, Бјеласница и на Влашица.Од хидрометеолорошкиот завод најавуваат дека врнежите од снег ќе продолжат и во наредните денови во поголем дел од земјата.

Претходна статија

НАСТАВНИЧКА ОД „ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, УЧЕНИЦИТЕ НЕ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Следна статија

БИГОРСКИОТ МАНАСТИР В НЕДЕЛА ЌЕ ПРОСЛАВИ 1000 ГОДИНИ ОД ОСНОВАЊЕТО

Најново од Вести