Сончево и студено со утринска температура под минус 10

/

Времето денеска ќе биде сончево и студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а по должината на Повардарието засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -11 до -3, а максималната ќе достигне од -4 до 6 степени.

Во Скопје сончево и студено со мала облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -6, а максималната ќе достигне до 1 степен.

Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво со слаб до умерен, а по должината на Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималните температури насекаде ќе бидат под нулата, а најстудено ќе биде денес и утре кога на места ќе се спуштаат и под -10 степени. Дневните температури ќе бидат во благ пораст. В недела и понеделник ќе има појава на утринска магла во одделни котлини.Претходна статија

Ковачевски: Владата реагира навремено и ефикасно во енергетската криза

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Заради неспособноста на СДСМ цените на храната за една година зголемени и над 25 отсто

Најново од Вести