|

Сончево и топло со мала локална облачност

Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени. UV=9

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец кој во делови од котлината краткотрајно ќе засилува.

Максималната температура ќе достигне 32 степена.Слични Објави