Сончево време со мала до умерена локална облачност

/

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец кој вдолж Повардарието повремено ќе се засилува.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од 25 до 33 степени.

Во Скопје, сончево време со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 28 степени.Од утре времето ќе биде претежно стабилно и сончево со слаб до умерен северозападен ветер кој вдолж Повардарието ќе засилува во среда и четврток. Во среда ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд проследен со ветер. Во овие денови наутро особено во посеверните делови ќе биде посвежо.

Претходна статија

674 нови случаи на Ковид 19 – пријавени 27 починати лица

Следна статија

СДСМ: Мицкоски е единствениот кој не повикува на масовна вакцинација

Најново од Вести