|

Сончево време со мала умерена облачност

Сончево со мала, а на југоистокот со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 11, а максималната ќе достигне од 19 до 26 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и слаб ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне 23 степени.

Слични Објави