СОПРУГОТ НА ДОКТОРКАТА ШТО ГО ИЗДАЛА БОЛЕДУВАЊЕТО НА КАТИЦА ЈАНЕВА Е ВРАБОТЕН ВО СЈО

//

Директорката на психијатриската болница во Негорци, Љуба Цилкова го издала боледувањето за специјалната обвинителка Катица Јанева, дознава Телма, а истите извори велат дека нејзиниот сопруг е вработен во СЈО.

Вработените во обвинителството потврдуваат дека Методи Цилков кој е сопруг на докторката е вработен во приемното одделение. И двајцата по потекло се од Гевгелија од каде доаѓа и Јанева.

Претходна статија

ЏАБИР ДЕРАЛА: КАКВИ ПРОЦЕСИ ГИ БЛОКИРААТ ВМРО-ДПМНЕ И НИВНИТЕ ПОЛИТИЧКИ ВАЗАЛИ?

Следна статија

ЗАВРШЕНО Е ВЕШТАЧЕЊЕТО НА ВТОРИОТ ТЕЛЕФОН НА КАТИЦА ЈАНЕВА

Најново од Вести