СРБИЈА: САМОТЕСТИРАЊЕ ЗА КОРОНА ЗА САМО 10 ЕВРА

//

Од денеска во Србија ќе можат во аптека да се купуваат тестови за коронавирус, кои се сигурни 98 %, соопшти директорката на „Апотека“ од Белград, Јасминка Бјелетиќ за Nova.rs. .

Во комплетот има и упатство како граѓаните сами во само 5 чекори да проверат дали се позитивни на Ковид-19.

Тестовите се произведени во Кина и Јужна Кореја.Цената е 1.296 динари или 10 евра.

Претходна статија

ПРИВЕДЕН СКОПЈАНЕЦ БАРАН ЗА УБИСТВО

Следна статија

ТУТУНАРИТЕ ОД ПЕЛАГОНИСКО И ДЕНЕСКА НА БЛОКАДИ

Најново од Вести