| |

СРБИН НАПАДНАТ ПРЕД НАПЛАТНА РАМПА „ГЛУМОВО“

На 08.04.2021 во 16.09 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат Скопје-Тетово, пред наплатна рампа „Глумово“, две лица кои биле со патничко возило „мерцедес“, физички го нападнале М.С.(50) од Р.Србија, кој управувал товарно возило „ман“, со српски национални  ознаки, а потоа со метален предмет го оштетиле стаклото на неговото возило. За настанот е запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични Објави