| |

СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА – МЛАДО МОМЧЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНО ВО СООБРАЌАЈКА КАЈ ЗАЈАС

На 22.04.2020 во 15:45 часот, на крстосницата на магистралниот пат Гостивар-Кичево со локалниот пат за с.Зајас, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „голф“, со кичевски регистарски ознаки, управуванo од Р.Ј.(51) од кичевското село Колари и мотоцикл „гланз“, управуван од А.И.(31) од с.Зајас.

Притоа, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Кичево.Слични Објави