Стружанец со прострелни рани примен во болница, полицијата го испитува случајот

/

Педесет и петгодишно лице од Велешта денеска е примано во струшката болница со две прострелни рани во градниот кош.

Случајот во полиција го пријавил лекар од Општата болница во Струга.

– Во ОВР Струга е пријавено дека во Општата болница во Струга, со прострелна рана е примен Д.Б. (55) од струшкото село Велешта. Полицијата врши увид на местото на настанот и презема мерки за разјаснување на околностите под кои се случило пукањето, изјави за МИА портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.Според првичните информации, настанот се случил во куќа во Велешта, во која не живеел никој, а била во сопственост на близок роднина на повредениот.

Извор: zoom.mkПретходна статија

Ја докажа својата неспособност: Алијанса за Албанците бара оставка од Арсовска

Следна статија

Османи на Седмиот регионален форум на Унијата за Медитеранот

Најново од Вести

Историскиот музеј во Благоевград ќе претстави две монографии, за ВМРО и за улогата на активните жени во бугарските заедници во Македонија и Одринска Тракија

Во Регионалниот историски музеј – Благоевград денеска ќе бидат претставени две монографии на д-р Елена Александрова,