„СВЕТИОТ ГРААЛ“ ВО СЕКСОТ ЗА НЕА

/

Дали сакате орален секс, но секогаш барате некое ново задоволство? Дали сакате да го почестите вашиот партнер со незаборавен секс што не може да се спореди со ништо што сте пробале досега? Можеби е време да се испроба нов, според некои и револуционерен начин на орално задоволување на жените – методот Киви!

Иако не се знае точно по кого е именувана, оваа метода им е познато на жените веќе подолго време. Некои го нарекуваат и страничен кунилингус, затоа што ја „третирате“ вашата дама со јазик од страна – но во секој случај, тоа и носи повеќе задоволство и посилни оргазми од многу други техники.

Оние кои го практикуваат овој метод се колнат дека жената може да достигне оргазам за неверојатни 3 минути, или максимум 5 !!! Во споредба со просекот од 15 до 20 минути, колку време е потребно нормално да се донесе орално до кулминација – се чини многу примамливо. Побрзо, повеќе, посилно – тоа веќе не е само олимписки слоган, туку и тајна на методот Киви!

Значи, вашиот партнер треба да лежи на грб, а вие од страната и приоѓате на нејзината вагина. Истовремено фатете го долниот и горниот дел на клиторисот со показалецот и палецот, а потоа допрете го со јазикот во насока лево-десно. Ова подобро ќе ги покрие најчувствителните делови на клиторисот. За поинтензивен оргазам, можете да и ставите еден прст на нејзиниот перинеум (пределот помеѓу анусот и вагината) и кога ќе почувствувате дека тие мускули се стегаат, посветете му уште поголемо внимание на клиторисот!Извор: Мој збор

Претходна статија

20 ПРАВИЛА ЗА ПОСЕТА ВО МАКЕДОНСКА БОЛНИЦА

Следна статија

ШТО ЗНАЧЕЛО ДА БИДЕШ ДОБАР МАЖ И СОПРУГ СПОРЕД СПИСАНИЈАТА ОД 30-ТИТЕ ГОДИНИ

Најново од Љубовни приказни