ТАРАВАРИ БАРА ЕКСПЕРТСКА ВЛАДА

/

Како никогаш до сега итнo и неодложно е потребно да се формира ЕКСПЕРТСКА (непартиска) Влада, барем да се започнат преговорите со ЕУ оваа година. Скоро да нема кредибилна институција во државата. Младите мacовно си oдaт. Реформите се неопходни и тоа итно, пишува поранешниот министер за здpaвство и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари.


Претходна статија

ЗНМ: МЕДИУМИТЕ СЕ ЗЛОУПОТРЕБУВААТ

Следна статија

ГРАДЕЖНИОТ ИНСПЕКТОР ВО ОХРИД ГО ИЗЛАЖАЛ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ДИВОГРАДБИТЕ НА НЕФИ

Најново од Вести