ГРАДЕЖНИОТ ИНСПЕКТОР ВО ОХРИД ГО ИЗЛАЖАЛ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ДИВОГРАДБИТЕ НА НЕФИ

//

Единствениот градежен инспектор во Општина Охрид, Слободан Дамјановски, го излажал Обвинителството дека објектот кај Чинарот што го гради советникот Нефи Усеини од ДУИ е од привремен карактер, односно дека не станува збор за бетонска градба, дознава „А1 он“. Поради оваа причина, охридското Обвинителството го затворило случајот против Усеини. (Повеќе на следниот линк)

Претходна статија

ТАРАВАРИ БАРА ЕКСПЕРТСКА ВЛАДА

Следна статија

А1 ОН: ОБВИНИТЕЛИ И ИСТРАЖИТЕЛИ ВО СЈО СЕ ПОДГОТВЕНИ ДА СВЕДОЧАТ ВО ИСТРАГАТА ЗА РЕКЕТ

Најново од Вести