А1 ОН: ОБВИНИТЕЛИ И ИСТРАЖИТЕЛИ ВО СЈО СЕ ПОДГОТВЕНИ ДА СВЕДОЧАТ ВО ИСТРАГАТА ЗА РЕКЕТ

//

Обвинители, истражители и вработени во СЈО се подготвени да се појават како сведоци во истрагата на обвинителката Вилма Русковска, кои би потврдиле што се случувало во СЈО, особено во предметот „Империја“, кој беше отворен во ноември лани, дознава „А1 он“.

Целиот напис прочитајте го овде.

Извор: А1 он

Претходна статија

ГРАДЕЖНИОТ ИНСПЕКТОР ВО ОХРИД ГО ИЗЛАЖАЛ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ДИВОГРАДБИТЕ НА НЕФИ

Следна статија

ОБВИНЕНИЕ ЗА НЕОВЛАСТЕНО ДРЖЕЊЕ АМФЕТАМИНИ

Најново од Вести