| |

ТЕПАЧКА ВО С.БУДИНАРЦИ

На 19.04.2020 во 19,00 часот било пријавено дека во двор во с.Будинарци-беровско по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу В.П.(29) и А.А.(36) двајцата од с.Будинарци. По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.Слични Објави