| |

ТЕШКО ПОВРЕДЕН СКОПЈАНЕЦ, КОЈ СО АВТОМОБИЛ УДРИЛ ВО ОГРАДА НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ – ВЕЛЕС

Педесетгодишен маж од Скопје е тешко повреден кога со автомобил удрил во ограда на автопатот Скопје – Велес, кај клучката за с. Башино Село.

Е. Ј. добил тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Велес. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Велес.

Слични Објави