УАПСЕНИ ЧЕТВОРИЦА ПОЛСКИ НАВИВАЧИ ПО МАСОВНА ТЕПАЧКА ВО КАФУЛЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ 

//

Вчеравечер во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на Плоштад „Македонија“ бил нарушен јавниот ред и мир од полски навивачи кои се дојдени да го следат фудбалскиот натпревар помеѓу нашата и репрезентацијата на Полска. Полициски службеници излегле на местото и во Полициската станица Центар биле приведени лицата П.М.Б.(30), П.В.(38), K.K.(26) и С.В.Б.(40), сите државјани на Република Полска, за понатамошна постапка,соопшти МВР.

Полските навивачи се дојдени во Скопје да ја бодрат нивната репрезенација која денеска игра против Македонија во рамки на евроквалификациите.Претходна статија

(ВИДЕО) ПОЖАР ЈА УНИШТИ ЦАРИНСКАТА ЗГРАДА НА ПРЕМИНОТ НОВО СЕЛО – ЗЛАТАРЕВО

Следна статија

ТЕРЕЗА ​​МЕЈ ДЕНЕСКА ОФИЦИЈАЛНО ПОДНЕСУВА ОСТАВКА

Најново од Вести