| |

СОПРУГОТ НА ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА БАРА РАЗРЕШУВАЊЕ НА КАЦАРСКА ОД СЛУЧАЈОТ „ТЕНК“ ОТИ БИЛА ПРИСТРАСНА

Адвокатот Влатко Илиевски, сопруг на поранешната мнистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска осудена за случајот „Тенк“, денеска на седница од Судскиот совет побара разрешување на судијката Добрила Кацарска поради пристрасност во водењето на постапката, јавува ТВ24.

Илиевски рече дека за време на рочиштата за „Тенк“ немало соодветни услови во судницата која била неклиматизирана, пребрзо биле закажувани рочиштата, а со тоа на Јанкулоска и било прекршенно правото на мајчинство и на породилно отсуство.Слични Објави