УАПСЕНИ ДВЕ ЛИЦА НА ГРАНИЦА, СЕ ОБИДЕЛЕ НЕЛЕГАЛНО ДА ПРЕМИНАТ ГРАНИЦА

//

Полициски службеници минатата ноќ ги привеле лицата Р.Х.(61) и А.Х.(26), двајцата од Република Албанија.

Лицата, информира МВР, биле приведени во атар на селото Николиќ поради тоа што се обиделе нелегално да ја преминат државната граница од Р.С.Македонија со Р.Грција.Лицата биле предадени во Полициската станица Дојран за понатамошна постапка.Претходна статија

СО КУКАВИЧКА ТАКТИКА, ЕВРО 2020 МОЖЕМЕ САМО ДА ГО СОНУВАМЕ!

Следна статија

ДЕНЕСКА И УТРЕ ФЕСТИВАЛ НА ОРГАНСКА ХРАНА НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

Најново од Вести