УБАВИ ВЕСТИ-ИЗЛЕКУВАН Е НАЈМЛАДИОТ ПАЦИЕНТ СО КОРОНА ВИРУС ВО ИТАЛИЈА

//

Најмладиот пациент заразен со вирусот Ковид-19 во Италија, едногодишно дете, е излекуван.

Момчето од местото Понтеј, во близина на италијанската граница со Франција, и членовите на неговото семејство се меѓу првите потврдени случаи во регионот, јавуваат италијанските медиуми.

Освен детето, излекувани се и неговите мајка, баба и дедо.Во Италија, од почетокот на епидемијата на коронавирус, бројот на позитивни случаи надмина 119 илјади, а повеќе од 14 илјади починаа.

Извор: МакфаксПретходна статија

МИЦКОСКИ ВЕЖБА ВО ТЕРЕТАНА ЗА ВРЕМЕ НА ЗАБРАНА ЗА РАБОТА? (ВИДЕО/ФОТО)

Следна статија

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“: ПОРАДИ ШПЕКУЛАЦИИТЕ ЌЕ ПОДНЕСЕМЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ЗАГРОЗУВАЊЕ НА ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ

Најново од Вести