УЕФА се смилува: Црвена Звезда со полни трибини против ЦСКА

/

Црвена Звезда денес ја дозна одлуката на УЕФА по повод жалбата која ја упати за суспензијата на стадионот за натпреварот против ЦСКА во Лига Европа.

Суспензијата е укината, па Црвена Звезда ќе ја дочека ЦСКА Москва пред полни трибини на „Маракана“.

УЕФА ја прифати жалбата и го казни српскиот клуб со две години условно и парична казна од 30.000 евра.

Тоа значи дека стадионот на Црвена Звезда ќе биде автоматски суспендиран доколку навивачите направат и најмал инцидент во следните две години.Клубот соопшти дека веќе се продадени 30.000 билети, а продажбата на останатите билети ќе продолжи од денец.

Извор: Sportski.mk

Претходна статија

Седорф на клупата на славниот шпански клуб

Следна статија

Лукаку ги откри најдобрите 5 фудбалери со кого играл во ист состав

Најново од Вести