(ВИДЕО) ЧИЧКО ЦЕМАЛ ОД СТРУГА САКА ДА ПОМОГНЕ СО ДОНИРАЊЕ КРВНА ПЛАЗМА, НО ГО ИГНОРИРААТ

//

Џемал Арслани од Струга кој прележал коронавирус, веќе неколку недели залудно се обидува да донира крвна плазма за лекување на други заболени пациенти. Иако здравствените власти со месеци апелираат и ги молат оние кои прележале Ковид-19 и кои здравствено можат да донираат плазма, да го сторат тоа, Арслани вели дека, надлежните го игнорираат, а сака да помогне.

Повеќе прочитајте на Алсат М.

Претходна статија

(ВИДЕО) КОИ СЕ ОСНОВНИТЕ ПРИЧИНИ ЗА СМРТТА НА МЛАДИ ЛУЃЕ ОД КОРОНАВИРУС

Следна статија

ГЕРОСКИ НАЈАВИ РЕКЕТ БРОЈ 3 ВО РЕДОВИТЕ НА СДСМ

Најново од Вести