(Видео) Експлозија во центарот на Истанбул, 11 повредени

/

Единаесет лица се повредени во експлозија во најпознатата улица и пешачка авенија во Истанбул, Истиклал.

Како што пренесуваат турските медиуми, на местото на настанот има амбулантни и противпожарни возила, како и полиција.Продавниците се затворени, а причината за експлозијата не е позната.

Претходна статија

Османи: Нашата земја е примена како членка на Унијата за Медитеранот

Следна статија

Ниту еден македонски државјанин не побарал помош од МНР по експлозијата во Истанбул

Најново од Вести