|

Евакуиран дел од најголемиот аеродром во Европа: полицијата и кучиња трагачи на местото на настанот

Вториот терминал на аеродромот Хитроу во Лондон е евакуиран поради сомнителен пакет, јавуваат медиумите.

Фотографиите кои кружат на социјалните мрежи покажуваат како патници излегуваат од аеродромот додека неколку полициски комбиња се приближуваат до терминалот.

Дел од аеродромот го пребаруваат кучиња трагачи.Слични Објави