(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ: НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА ВО СКОПЈЕ Е ПРИМЕНА МАЈКА СО ЧЕТИРИ МЕСЕЧНО БЕБЕ ОД КОЧАНИ

//

На Инфективната клиника во Скопје се примени мајка и четири месечно бебе од Кочани, кои се позитивни на Ковид-19, информираше министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференција во Владата на РМ.

Филипче изјави дека состојбата на мајката и детето е стабилна и засега нивната клиничка слика е добра.Претходна статија

ФРАНЦУСКИТЕ ПРОСТИТУТКИ БАРААТ ФИНАНСИСКА ПОМОШ ОД ЕМАНУЕЛ МАКРОН

Следна статија

ФИЛИПЧЕ СООПШТИ ДЕКА ЗАТВОРЕНИК ВО ШУТКА ПОЧИНАЛ ОД СРЦЕВ УДАР ЗА ВРЕМЕ НА ОБДУКЦИЈАТА СТАНУВА ЈАСНО ДЕКА ПОЧИНАТИОТ БИЛ ЗАБОЛЕН ОД ВИРУСОТ КОВИД-19

Најново од Вести