(Видео) Кличко: Благодарни сме за хуманитарната помош од Бугарија, привилегија е да умреш за својата земја

///

Не верувајте на руската пропаганда. Ова е војна против украинскиот народ, а не специјална операција. Знам дека многу Украинци привремено живеат во Бугарија. Од вас добиваме хуманитарна помош. Ова е многу важно за нас. Во оваа тешка ситуација, гледаме кои се вистинските пријатели на Украина. Ова во интервју за бугарската Нова телевизија го изјави градоначалникот и бранител на градот Киев, Виталиј Кличко.

Во интервјуто за Нова тој истакна дека е привилегија да умреш за својата земја

Погледнете го целото интервју во видеото што следи:

Претходна статија

СДСМ со видео потсетување: Само Мицкоски не аплаудираше и не честиташе за членството во НАТО

Следна статија

Ковачевски: Членството во Алијансата е многу повеќе од гарантирана безбедност и заштита на нашите граѓани

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да