(ВИДЕО) КОЛЕВ: КАКО НЕПРИНЦИПИЕЛНИТЕ ЛУЃЕ ИНФИЛТРИРАНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ И ДУИ ВО ПРАВОСУДНИОТ СИСТЕМ ОДЕДНАШ ЌЕ ПОЧНАТ ДА РАБОТАТ ВО ИНТЕРЕС НА ПРАВДАТА?

//

„Како истите луѓе инфилтрирани во правосудниот систем од ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и ДУИ, до вчера биле непринципиелни, а дел од нив и корумпирани, одеднаш ќе се разбудат и ќе започнат да работат во интерес на правдата и правичноста?!“, стои во објавата на официјалната facebook страна на претседателот на ГДУ Петар Колев.

Во краткиот дел од емисијата „Само вистина“, каде што вчера попладне беше гостин Колев, една од темите беше токму реформата во правосудниот систем и донесениот закон за Јавно обвинителство.

Претходна статија

НАШАТА РАКОМЕТНА ИДНИНА ЗАГУБИ ОД ГРЦИЈА СО 11 РАЗЛИКА!

Следна статија

КУМАНОВЕЦ ОСОМНИЧЕН ЗА НЕОВЛАСТЕНА ПРОДАЖБА НА МАРИХУАНА

Најново од Вести