(ВИДЕО) Опозицијата со свирежи за време на говорот на Ковачевски

/

Опозициските пратеници со силни и непречени свирежи од вувузели се обидуваат да го попречат и оневозможат говорот на премиерот Димитар Ковачевски, кој се обраќа на седницата поврзана со информацијата за „францускиот предлог“.Претходна статија

Собранието ја почна 81-та седница, веднаш дадена едночасовна пауза

Следна статија

Ковачевски: Со чиста совест, прифатете го предлогот и да одиме напред

Најново од Вести