|

ВИДЕО: Пожар во трговски центар во близина на Москва

Пожар избувнал во трговски центар во градот Балашиха во близина на Москва, известуваат локалните руски медиуми,

„Гори градежен материјал во трговскиот центар Стројпарк“, изјави за РИА Новости портпаролот на итната помош.

Наводно на отворено се запалил градежен материјал кој се проширил на првиот кат од зградата.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Извор: Слободен печат

Слични Објави