(Видео)Радев: Нашите европски партнери сè повеќе ја разбираат суштината на проблемот меѓу Софија и Скопје

///

Погледнете ја целосната изјава на претседателот на Бугарија Румен Радев пред бугарските медиуми по неговите средби во Брдо Словенија на средбата ЕУ-Западен Балкан.

Претходна статија

Денес еден пациент ќе добие срце и шанса за нов живот- подготовка за отпочнување на шестата по ред трансплантација од починат донор!

Следна статија

(Видео) Заев го нападна Радев-бугарскиот генерал не ги разбрал пораките на Макрон и Меркел

Најново од Вести