(ВИДЕО) Русија утринава го нападна Киев со дронови „камикази“

/

Русија утринава го нападна Киев со беспилотни летала „камикази“. Погодени се станбени згради. Засега нема информации за жртви.

Во текот на минатата недела руските бомбардирања го погодија Киев и други украински градови, при што загинаа најмалку 19 , а беа повредени 105лица.

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Во 6-те клучни кластери Македонија нема напредок

Следна статија

Петровска во Словенија: Моќта на една држава не е само во тоа каква армија има, туку и во тоа колку и какви пријатели има

Најново од Вести