(Видео) Снимен моментот кога проектил удира во станбена зграда во Киев

/

Станбена зграда во близина на аеродром во Киев била погодена од проектил или ракета рано утрово, а сликите од местото на настанот покажуваат голем удар на горните катови на солитерот, објавија светските медиуми.

Претходна статија

Сончево утро со влошување на времето во попладневните часови

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Во СДСМ не може да набројат ни два проекта на нивните градоначалници

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да