(ВИДЕО) СОЛЗАВЕЦ И ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ ПО ПРОТЕСТИ ВО СОЛУН

//

Грчката полиција употреби солзавец против демонстрантите во Солун, кои протестираа против воведувањето нови ограничувачки мерки против ширењето на коронавирусот. До употребата на солзавец дошло откако демонстрантите почнале да ги гаѓаат полицајците со камења.

Двајца полицајци се повредени.

Демонстрантите бараат да се прекине спроведувањето на локалните вонредни мерки во Солун, како и оние на државно ниво, кои ќе стапат на сила во Грција од денеска.Претходна статија

НИГЕРИЕЦОТ СИМОН ПОЛИКАРП ПОЗНАТ КАКО ЏИМИ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ШТИП

Следна статија

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НЕДЕЛНИОТ ИЗВЕШТАЈ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГОСТИВАР Д-Р АРБЕН ТАРАВАРИ

Најново од Вести