(Видео) „Српски свет“ во Црна Гора

///

Свештениците што беа дел од церемонијата за устоличување на митрополитот Јоаники во манастирот Цетиње пеат песна за враќањето на српската војска во Косово. Каква ли песна ќе запеат во Македонија ако српскиот свет на Александар Вучиќ стане реалност?Претходна статија

Денеска се регистрирани 682 нови случаи на Ковид 19 – пријавени се 32 починати лица

Следна статија

Мицкоски: Мафијата не била само во МВР туку и во дипломатијата, оваа власт продолжува да ја срами државата

Најново од Вести