(ВИДЕО) СТРЕЛБА ПРЕД СИНАГОГА ВО ВИЕНА

//

Австриските медиуми јавуваат за пукање пред синагога во центарот на Виена.

Има информации за сериозно повреден полицаец и повредени граѓани. Според весникот Фалтер кој се повикува на министерот за внатрешни работи, има и жртви.

Во моментов е во тек полициска акција, сторителот сè уште не е фатен. Според австрискиот весник Кронен Цајтунг, стрелецот се разнел со експлозивна направа.

Претходна статија

МИЦКОСКИ ГО ПРАТИ КАРАКАЧАНОВ ДА ГО ЧИТА „ЏУЏЕТО ОД НЕБРЕГОВО“

Следна статија

КОЛКУ ВОЈНИ ИЗГУБИ БУГАРИЈА?

Најново од Вести