ВИДЕО: Убава атмосфера на „Јохан Кројф“ Арената, грмат македонските навивачи во Амстердам!

//

Од 18.00 часот македонската фудбалска репрезентација ќе го игра последниот натпревар на Европското првенство во Амстердам против селекцијата на Холандија.

Се веат македонските знамиња и на „Јохан Кројф“ Арената во Амстердам, навивачите во градот со навивачки песни и пеење на химната повторно на најдобар можен начин ја загревааат атмосферата.

Извор: Темите. мк

Претходна статија

Во Плевен Р. Бугарија поставена драма од македонски писател

Следна статија

65 милиони швајцарски франци за развој на Северна Македонија

Најново од Вести