(Видео) Заев за Денот на демократијата: Денес имаме владеење на народот, денес одлучуваат тие кои гласаат, а не оние кои бегаат

/

Поранешниот премиер Зоран Заев, со видео порака го честита Денот на демократијата – Нека ни е честит и вечен Денот на демократијата, 15 септември.

„Денес имаме владеење на народот. Денес одлучуваат тие кои гласаат. А, не оние кои бегаат. Демократијата е глас. Гласот на секој еден поединец. Глас слушнат, разбран, уважен, испочитуван. Гласот на сите групи во нашето општество“, истакнува Заев во видео пораката.

Претходна статија

Јапонската амбасада го завршува проектот на Инфективната клиника во Скопје

Следна статија

Средба Спасовски- Боде, потпишани документи за зацврстување на соработката

Најново од Вести