Јапонската амбасада го завршува проектот на Инфективната клиника во Скопје

/

На Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје денеска ќе се одржи свеченост по повод затворањето на проект во рамки на јапонската програма за мали проекти, односно GGP.

Станува збор за донација во вкупна вредност од 65.801 евра, а на настанот најавено е присуство на јапонскиот амбасадор Хиронори Савада и организациската директорка на болницата Мирјана Пехчевска Поп-Илиев.Претходна статија

Перински до Арсовска: Епа, градоначалничке, ќе имате многу за објаснување

Следна статија

(Видео) Заев за Денот на демократијата: Денес имаме владеење на народот, денес одлучуваат тие кои гласаат, а не оние кои бегаат

Најново од Вести