| |

Граѓани започнаа да остават цвеќе во знак на сочувство пред македонската амбасада во Софија

Граѓани започнаа да остават цвеќе пред македонската Амбасада во Софија во знак на сочувство за загинатите во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, јавува дописникот на МИА од Софија.

Младите девојки, коишто го положиле цвеќето, не сакале да ги кажат своите имиња, само изјавиле дека тоа го прават заради сочувство бидејќи знаат колкава е тагата на семејствата на загинатите во несреќата, стои во материјалот објавен од МИА.Слични Објави