Викендов дожд и пад на температурите

/

За време на викендот ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, најавуваат од УХМР.

Наместа врнежите ќе бидат поројни и обилни, над 35 литри на метар квадратен, особено утре во ноќните часови и во недела претпладне. Утре ќе дува засилен, повремено силен ветер, над 65 километри на час од југоисточен правец.

В недела ќе има значително намалување на дневните температури. Од понеделник времето ќе биде стабилно со утринска магла по одделни котлини. Претходна статија

МОН: Oдлуката за пониска цена на струјата за училиштата значи континуитет на наставата со физичко присуство

Следна статија

Шкријељ: Усвоени измените на законите за детска и социјална заштита

Најново од Вести