ВМРО-БНД СО КОНЦЕРТ ПОДАРОК ЗА СИТЕ БУГАРИ ЈА ЗАТВОРИ ПРЕДИЗБОРНАТА КАМПАЊА

//

Бугарската партија ВМРО-БНД, со концерт спектакл ја затвори својата кампања за парламентарните избори што треба да се одржат во Бугарија на 4 април годинава. Концертот на ансамблите „Гоце Делчев“ и „Чинари“ е подарок за сите Бугари, како што велат од партијата. Концертот го откри организациониот секретар и кандидат за пратеник во бугарското Собрание, Јулиан Ангелов.

Уживајте во прекрасната изведба на маестралните музичари, пејачи и играорци од двата ансамбли.Претходна статија

КАРАКАЧАНОВ КАТЕГОРИЧЕН: ТОА ДЕКА КАМЧЕВ ЌЕ БЕГАЛ СО ПОМОШ НА БУГАРСКИ АГЕНТИ Е ГЛУПОСТ И ЛАГА НА ВИКТОР ДИМОВСКИ!

Следна статија

СУДЕЊЕТО ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ ЗА 27 АПРИЛ ОДЛОЖЕНО ЗА 26 АПРИЛ

Најново од Вести