ВМРО-ДПМНЕ: ДАЛИ ПРИТВОРОТ НА КАМЧЕВ Е ЗА ДА НЕ СЕ ДОЗНАЕ КАДЕ СЕ ПАРИТЕ ОД „РЕКЕТ”

//

Го апси ли Заев Камчев за да не пропее за Рекет?! Дали Заев се плаши дека Камчев ќе каже каде завршиле парите од Рекет?!

Се плаши ли Заев дека ќе се потврди сведочењето на Бојам Јовановски – Боки 13, дека парите од Рекет завршиле кај Зоран и Вице Заеви?!

Прикрива ли Заев траги со апсењето на Камчев и кој е планот на врвот на власта за забошотување на криминалите во своите редови?

Дали откако беа фатени во обид за лапање провизија од вакцините, мора и да дефокусираат јавност?!Времето е се пократко. Заев ќе мора да одговори. Без разлика колку заплашува и шиканира. Каде се парите од Рекет?!

Врвот на октоподот е Зоран Заев, а вистината ќе излезе на виделина. Колку и да се обидуваат да сокријат, бегање од правдата нема да има.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Претходна статија

ТРАГЕДИЈА: ПОЧИНА ДЕТЕ, А ЖЕНА ВО ТЕШКА СОСТОЈБА ВО ПОЖАРОТ ВО ГОСТИВАР

Следна статија

СУДЕЊЕТО ЗА ПРЕДМЕТОТ ,,ТАЛИР 2″ ОДЛОЖЕНО ЗА 8 АПРИЛ

Најново од Вести

Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој

Голем број инфраструктурни проекти се изведуваат со засилено темпо и да ги испочитуваат роковите за исполнување