ВО ГЕРМАНИЈА ПОВТОРНО ЗАТВОРЕНО УЧИЛИШТЕ ПОРАДИ ИНФЕКЦИЈА НА КОРОНАВИРУС

/

Само неколку дена по повторното отворање, гимназијата во Дормаген, Германија, е затворена поради инфекција со коронавирус.

По одлуката на властите за олабавување на мерките, училиштето, по долгата пауза поради пандемијата на коронавирус, било отворено за да ги подготви учениците за матура.

„Рајнише пост“ пишува дека гимназијата е повторно затворена затоа што е потврден коронавирус кај членот на семејството на еден ученик.Поради тоа, учениците ќе мора да се подготвуваат за матурата по дигитален пат.

Извор: Макфакс

Претходна статија

ПОВРЕДЕН РАБОТНИК ВО КИЧЕВО

Следна статија

ОД УТРЕ СО ОЗОН И СО КРВНА ПЛАЗМА ЌЕ СЕ ЛЕКУВААТ И НАШИТЕ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи